ورود به سایت   عضویت
ورود به سایت

» » » قهوه و پیشگیری از دیابت نوع دو

قهوه و پیشگیری از دیابت نوع دو

پزشکان چینی در طی آزمایشی جدید دریافته‌اند که قهوه از فعالیت‌ ماده‌ای که با بروز دیابت نوع دوم مرتبط است، جلوگیری می‌کند و به همین دلیل مصرف چند فنجان قهوه در روز تاثیر مهمی‌در کاهش خطر ابتلا به این بیماری دارد.
لینگ شنگ و کیون هوآنگ دو متخصص چینی و دستیاران آنها در این ‌باره می‌گویند: مطالعات قبلی نشان داد افرادی که روزانه چهار فنجان یا بیشتر قهوه می‌نوشند ۵۰ درصد کمتر با خطر ابتلا به دیابت نوع دوم مواجه می‌شوند. همچنین در ازای نوشیدن هر فنجان اضافی قهوه این خطر تا هفت درصد دیگر نیز کاهش پیدا می‌کند.
این متخصصان کتذکر شدند که افزایش مقدار ماده‌ای موسوم به «پلی‌پپتید آمیلوئید ایزلت انسانی» به طور فزاینده یک فرآیند بیماری‌زایی موثر در بروز دیابت نوع دوم را موجب می‌شود.
در این مطالعه که در مجله شیمی‌کشاورزی و مواد غذایی منتشر شده دو گروه از ترکیبات موجود در قهوه شناسایی شده است که از فعالیت پلی‌پپتید آمیلوئید ایزلت انسانی جلوگیری می‌کند. به این ترتیب افرادی که مرتب قهوه می‌نوشند از مزایای این ترکیبات مفید موجود در قهوه در پیشگیری از دیابت نوع دوم بهره‌مند می‌شوند.گردآوری و انتشار : پایگاه تخصصی دیابت ایران

توسط : diabeti  در تاریخ : 15-06-1396, 22:01   بازدیدها : 12278   
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
نظرات