ورود به سایت   عضویت
ورود به سایت

اثر قهوه بر دیابت

اثر قهوه بر دیابت

نوشیدن قهوه با بیماری هپاتیت سی مقابله می کند رابطه نوشیدن قهوه و بیماری هپاتیت سی یافته های محققان امریکایی نشان داد که نوشیدن روزانه چندین استکان قهوه باعث کند شدن پیشرفت بیماری های کبدی مانند هپاتیت سی می شود.

به نقل از فرانس پرس ، نیل فریدمن مسئول این تحقیق از موسسه ملی سرطان امریکا اعلا م کرد: افرادی که به هپاتیت سی مزمن و بیماری های کبدی پیشرفته مبتلا شده اند در صورتی که روزانه سه فنجان قهوه بنوشند تا 53 درصد خطر پیشرفت بیماری خود را نسبت به کسانی که قهوه نمی خورند کاهش می دهند.

در این تحقیق از 766 نفر بیمار مبتلا به هپاتیت سی که داروهای ضدویروسی تاثیری در بهبودی آنها نداشت سوالا تی درباره نوشیدن روزانه قهوه شد.

هر سه ماه این افراد در مدت چهار سال مورد بررسی محققان قرار گرفتند تا پیشرفت بیماری آنها کنترل شود. سر انجان معلوم شد خوردن قهوه با پیشرفت بیماری رابطه معکوس دارد . محققان هنوز علت دقیق تاثیر قهوه را روی این بیماری نمی دانند .

نوشیدن قهوه باعث کاهش احتمال ابتلا به دیابت نوع دوم می شود که اغلب علت آن را بیماری هپاتیت عنوان کرده ا ند. تاثیرکافئین هنوز مشخص نیست .

تحقیقات قبلی نشان داده است که مصرف کافئین باعث کند شدن پیشرفت سرطان در موش ها می شود اما مصرف چای سیاه یا سبز به نظر همان تاثیرات را ندارد. به گفته سازمان جهانی بهداشت سه تا چهار میلیون نفرهر سال به بیماری هپاتیت سی مبتلا می شوند و در هفتاد درصد موارد بیماری مزمن می شود و می تواند به سرطان کبد تبدیل شود.

 گردآوری و انتشار : پایگاه تخصصی دیابت ایران

توسط : diabet  در تاریخ : 10-02-1396, 11:15   بازدیدها : 12396   
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
نظرات
عبدالحسن نژاد مقدم در تاریخ : 1 مرداد 1396 19:21
سلام
1