ورود به سایت   عضویت
ورود به سایت

رژیم غذایی در دیابت

24557 1 3-05-1396, 15:53
 حدود %۲۰-۱۲ کالری از پروتئینها و کمتر از %۳۰ کالری از چربیها تامین می شود.در بیماران دیابتی توصیه می شود بجای استفاده از قند وشکر از واحد میوه ها استفاده شود.برای مثال:۱ واحد خرما یا توت خشک بجای قند در نظر گرفته شود.

دیابتی ها نباید چاق شوند

با لاغر کننده ای بسیار قوی آشنا شوید. فیبرها به روند لاغری شما سرعت بیشتری می دهند به شرط این که بدانید چگونه و به چه نحوی آن ها را مصرف کنید.

دیابتی ها مراقب وزن خود باشید

دیابت شایع‌ترین بیماری متابولیک در سرتاسر دنیاست و مشخصه اصلی آن افزایش پایدار و بالای قند خون است. از یک منظر دیابت به دو نوع یک و دو تقسیم می‌شود. دکتر تیرنگ نیستانی در مورد اینکه چه کسانی ریسک بیشتری برای ابتلا به دیابت دارند گفت: سندروم متابولیک (مجموع نشانه‌هایی که به وضعیت خاص از

اگر دیابت دارید برنج قهوه ای میل کنید

5012 0 5-03-1394, 17:50
  - جایگزین کردن 50 گرم برنج قهوه ای با همان مقدار برنج سفید سبب کاهش بروز دیابت به میزان 16 درصد می شود.

رعایت رژیم در شرایط مختلف

11388 0 20-11-1392, 13:11
اگر وقت زيادی برای خريد و آماده كردن غذاي سالم نداريد هفتگي خريد كنيد. مواد غذايي بيشتري در تعطيلات پايان هفته بپزيد و براي وعده‌هاي بعد در فريزر بگذاريد. خريد برخي مواد مثل سبزيجات تميزشده به صرفه‌جويي در وقت كمك مي‌كند.

رژیم های دیابت آفرین

محققان به تازگی دریافته‌اند غذاهای نشاسته ‌دار از قبیل برنج سفید و نان ، احتمال ابتلا به بیماری دیابت را در زنان سیاه ‌پوست و زنان چینی افزایش می ‌دهد، اما اضافه كردن بعضی از حبوبات سالم به رژیم غذایی می‌ تواند این خطر را كاملاً معكوس كند.با این ‌حال، یافته‌های محققان نشان‌ دهنده این است كه خطر

قهوه کنترل وزن و ديابت

  احتمال مي رود رواج نوشيدن قهوه در قرن 15از شمال شرقي قاره آفريقا به سراسر خاورميانه و سپس قاره اروپا گسترش يافته است.

کشف ماده ای در نارنگی برای پیشگیری از چاقی و دیابت

11572 0 16-01-1391, 14:11
 مصرف مقادیر کافی میوه و سبزیجات در رژیم روزانه افراد از توصیه های متخصصین تغذیه است. امروزه خواص بسیاری برای آنها شناخته شده و با پیشرفت علم فواید آنها بیش از پیش بر همگان آشکار می شود.