ورود به سایت   عضویت
ورود به سایت

» » » آیا قهوه ضد دیابت است؟

آیا قهوه ضد دیابت است؟

تا مدت ها این رابطه مورد تردید بود، اما اخیراً اثبات شده است که: در دراز مدت، مصرف روزانه، 5 تا 6 فنجان قهوه باعث کاهش دیابت نوع دو خواهد شد.قهوه همیشه تصویر خوشایندی نداشته است. در واقع، همیشه دید بدی نسبت به مصرف قهوه وجود داشته است، خصوصاً هنگامی که در کنار عوامل خطرزای بیماری های قلبی عروقی نظیر، مصرف دخانیات، کاهش فعالیت جسمی و تغذیۀ نامتعادل قرار بگیرد. در عوض، دو مطالعه که اخیراً انجام شده اند، فواید کافئین در موارد ابتلا به دیابت غیروابسته به انسولین را اثبات می‌کنند. 
یکی از این تحقیقات فقط بر روی زنان کاملاً سالم (1361 زن بین 39 تا 65 سال) انجام شده است، و پرسش هایی دربارۀ عادات غذایی آنان طی 18 سال اخیر پرسیده شده است، سئوالاتی دربارۀ: وضعیت سلامتی، مصرف قهوه، فعالیت جسمی، مصرف دخانیات و غیره. در پایان تحقیق، 74 مورد جدید دیابت شمارش شد. مؤلفان دریافتند که رابطه ای بین خطر ابتلا به دیابت و مصرف قهوه وجود دارد: این خطر 45%، 61% و 52%  کاهش یافته است، به ترتیب برای مصرف روزانۀ حدوداً 3 تا 4 فنجان، 5 تا 6 فنجان و بیش از 7 فنجان قهوه در روز. بنابراین قهوه حاوی یک ترکیب محافظت کننده در مقابل دیابت است، که نهایت تأثیر آن با مصرف 5 تا 6 فنجان قهوه در روز مشاهده شده است.  
مطالعۀ دیگر بر روی جمعیت گسترده ای، شامل 41234 مرد و 84200 زن انجام شده است. افرادی که مبتلا به دیابت، سرطان یا بیماری های قلبی نبوده اند، به طور منظم زیر نظر گرفته شدند و میزان مصرف قهوۀ آنان طی 2 تا 4 سال از طریق پرسشنامه، سنجیده شد. در نهایت، 1333 مورد دیابت در بین مردان و 4085 مورد در بین زنان ثبت گردید. در پایان، این نتیجه حاصل شد که  تأثیر مصرف کافئین چه از طریق قهوه، چه از طریق نوشیدنی های دیگری که حاوی محافظت کننده در برابر دیابت بوده اند، بر روی زنان و مردان یکسان است.
تشریح کارکرد دقیق این سیستم هنوز به خوبی مشخص نشده است. از این رو باید منتظر بمانید، در عین حال اگر به تازگی به مصرف قهوه روی آورده اید، یا از قبل مصرف می‌کردید، نباید زیاده روی کنید، و بیش از 5 تا 6 فنجان قهوه در روز ننوشید.
 

 گردآوری و انتشار : پایگاه تخصصی دیابت ایران

توسط : diabet  در تاریخ : 27-10-1392, 12:54   بازدیدها : 11018   
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
نظرات
مریم در تاریخ : 22 مرداد 1396 19:51
با سلام وخسته نباشید میخاستم بپرسم که ایا واقعیت داره که قهوه سبز باعت کاهش وزن میشود؟؟؟
1