ورود به سایت   عضویت
ورود به سایت

آنچه باید در مورد ورزش و دیابت بدانید

 همانطور که می دانید ورزش در کنار تغذیه مناسب و مصرف منظم دارو (قرص یا انسولین) سبب کنترل قند خون شما خواهد شد. یک فرد دیابتی باید با فراگیری آموزش لازم و به کمک کنترل روزانه قند خون و ادرار، بین فعالیت بدنی، غذا و داروی خود تعادل مناسب ایجاد کند تا نه تنها از افزایش قند خون خود جلوگیری

پياده روي در روز مي‌تواند ظهور ژن ديابت را 20 سال به عقب بيندازد

  سرپرست دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي اظهارداشت:امروزه چاقي كه ريشه شيوع ديابت است،دامنگير كشور تمام جهان است كه درحال حاضر 29 درصد زنان و 13 درصد مردان دچار چاقي هستند،بنابراين بايد برنامه هاي سلامت كشور به سمت كاهش چاقي با افزايش فقر و ترويچ تغذيه مناسب برود.

ورزش چه تاثيري بر ديابت دارد؟

چون افراد مبتلا به ديابت بيش از ديگران در معرض خطر بيماريهاي قلبي هستند بهتر است قبل از شروع ورزش توسط پزشك معينه شوند. براي بيماراني كه درشرايط بدني خوبي قراردارند انجام تمرينات متوسط توصيه مي شود و براي افراد بي تحرك و آناني كه دچار ساير بيماريها هستند تمرينات با شدت پايين توصيه مي شود.

اهمیت ورزش در دیابت

ورزش در درمان ديابت بسيار موثر است، زيرا نه تنها باعث پائين آوردن قند خون و كاهش مقاومت به انسولين مي شود، بلكه ريسك بيماريهاي قلبي عروقي را نيز مي كاهد و نياز به دارو در ديابت نوع 2 را نيز كاهش مي دهد.

چه میزان پیاده‌روی‌ برای کنترل دیابت و چاقی مورد نیاز است؟

طبق مطالعات انجام گرفته روی بیماران دیابتی، کمی‌افزایش پیاده‌روی روزانه می‌تواند به کنترل بیماری دیابت نوع 2 کمک کند، اما افراد چاقی که قصد کاهش وزن دارند، بیشتر از آن چیزی که تصور می‌کنند باید ورزش کنند.

تاثیر ورزش بر دیابت

ورزش در درمان ديابت بسيار موثر است، زيرا نه تنها باعث پائين آوردن قند خون و كاهش مقاومت به انسولين مي شود، بلكه ريسك بيماريهاي قلبي عروقي را نيز مي كاهد و نياز به دارو در ديابت نوع 2 را نيز كاهش مي دهد.

عوارض پوستي ديابت

  بسياري از متخصصان ديابت را سرطان عروق نام گذاشته‌اند. وجود قند بيش از حد در گردش خون به تدريج اکثر عروق و اعصاب را تخريب مي‌کند. درواقع همه عوارض ديابت به دليل تخريب عروق و اعصاب ريز و انتهايي رخ مي‌دهد  

ارزان‌ترين روش درمان ديابت

    بيماري ديابت به علت ناتواني بدن در توليد انسولين يا کاهش آن در سوخت و ساز مواد قندي پديد مي‌آيد.يکي از بهترين شيوه‌هاي کنترل ديابت، ورزش و تحرک جسماني است.

کنترل و پیشگیری از ديابت با ورزش و فعالیت بدنی

   خطر ديابت نوع 2 بيشتر در کساني است که اضافه وزن داشته و يا از نظر فيزيکي غير فعال هستند. اين وضعيت نياز براي طرح و اجراي مداخلات لازم براي کاهش خطر در اين گونه بيماران را مشخص مي سازد.

آسیب اعصاب در پاها و دیابت

    یکی از مهمترین اقداماتی که شما باید پس از بروز عوارض دیابت انجام دهید حفظ شادابی و نشاط روحی جهت شرکت بهتر و موثرتر در برنامه های درمانی و نیز افزایش سطح فعالیت بدنی به منظور افزایش مقاومت و کارآیی دستگاههای مختلف بدن است. ورزش می تواند در این زمینه کمک زیادی به شما بکند.

رابطه ی ورزش و دیابت

 ورزش هاي هوازي، ورزش هايي هستند كه طي آن، تعداد زيادي از عضلات به كار گرفته شده و سبب افزايش ضربان قلب شما مي شوند. در ورزش هاي هوازي تنفس شما عميق تر خواهد بود. انجام ورزش هاي هوازي به مدت 30 دقيقه و حداقل 4 تا 5 روز در هفته براي شما بسيار سودمند خواهد بود. شما مي توانيد اين 30 دقيقه را

کاهش ۵۰ درصدی دیابت با ورزش

   فوق تخصص غدد بیمارستان گلستان اهواز با اشاره به اهمیت ورزش در کاهش بیماری دیابت می‌گوید: در حال حاضر معضل اصلی شهرنشینان، کم‌تحرکی است که از عوامل مهم بروز دیابت است و در کنار این موضوع دسترسی زیاد به غذا و اضافه وزن که هم اکنون ۴۴ درصد از جامعه معضل چاقی مبتلا هستند در پیشرفت