ورود به سایت   عضویت
ورود به سایت

» » 4میلیون ایرانی از دیابت خود بی‏‌خبرند

4میلیون ایرانی از دیابت خود بی‏‌خبرند

 

4میلیون ایرانی از دیابت خود بی‏‌خبرند

 

سیدامیر افتخارزاده در حاشیه برگزاری چهارمین همایش پیاده‏روی بزرگداشت روز دیابت رودهن اظهار داشت: در حال حاضر آمارهای رسمی از وجود 4 میلیون فرد مبتلا به دیابت در کشور خبر می‏دهد.

وی ادامه داد: اما این ارقام تنها دیابتی‏های ثبت شده را دربرمی‏گیرد، در حالیکه نزدیک به همین تعداد یعنی 4 میلیون ایرانی دیگر از وجود بیماری در بدن خود بی‏خبرند.
افتخارزاده تصریح کرد: این تعداد قابل توجه افراد بی‏خبر از بیماری دیابت در مرحله پنهان قرار دارند و بار عظیم نگرانی انجمن دیابت ایران از این‏گونه افراد است.
عضو انجمن دیابت ایران با بیان اینکه پیشگیری ارزان‏تر از درمان است، خاطرنشان کرد: چراکه دیابت به خودی خود یک بیماری تلقی نمی‏شود اما این کاستی می‏تواند آبستن بروز عوارض و تخریب تدریجی سایر اعضای حساس بدن شود.
وی ادامه داد: از این رو هزینه‏های کنترل و پیشگیری از تبدیل دیابت به عوارض گوناگون بار مالی کمتری را متوجه خانواده‏های ایرانی خواهد کرد.
افتخارزاده با ارائه آماری جهانی و کشوری از هزینه ‏های هنگفت ابتلا به عوارض ناشی از عدم کنترل و یا بی‏ اطلاعی از دیابت افزود: یک فرد دیابتی با دریافت آموزش‏های لازم از انجمن‏های دیابت می‏تواند حتی زندگی بهتر و موفق‏تر از یک فرد سالم داشته باشد.
عضو انجمن دیابت ایران تصریح کرد: اما عدم کنترل قند خون و یا بی‏اطلاعی از ابتلا به این کاستی در کشوری مانند ایالات متحده نزدیک به یک و نیم میلیون دلار و در کشور ایران پرداخت 20 میلیون ریال برای هر جراحی قطع اعضای بدن را به همراه دارد.
وی خواستار کمک رسانه‏های گروهی در حوزه‏های مختلف برای اطلاع‏رسانی به مردم شد تا افراد جامعه به تشخیص به موقع دیابت تشویق شوند.
افتخارزاده ادامه داد: تشخیص به موقع، جلوگیری از بروز عوارض و کنترل ابتلا به عوارض کاهش هزینه ‏های هنگفت درمانی را به دنبال خواهداشت.گردآوری و انتشار : پایگاه تخصصی دیابت ایران

توسط : diabeti  در تاریخ : 2-12-1390, 12:56   بازدیدها : 13697   
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
نظرات