ورود به سایت   عضویت
ورود به سایت

» » » ارتباط بروز دیابت و فصل های سرد سال

ارتباط بروز دیابت و فصل های سرد سال

 

در فصول سرد سال بروز دیابت افزایش پیدا میکند و گزارش شده است که در فصل پاییز قندخون افزایش پیدا میکند به دلیل اینکه ویتامینD کم به بدن میرسد.

تغيير فصل و شروع هواي سرد در تغيير قند خون افراد موثر بوده زيرا كاهش فعاليت ناشي از هواي سرد موجب افزايش قند خون در افراد مي‌شود.

همچنين در فصل سرما بيماري‌هاي عفوني و ويروسي شيوع پيداكرده و همراه با تب قند خون افراد مبتلا به ديابت بويژه كودكان ونوجوانان با استرس ناشي از تب، افزايش پيدا مي‌كند.

افراد مبتلا به ديابت كه دچار تب و سرما خوردگي هستند به علت نداشتن اشتها براي غذا خوردن، تصور مي‌كنند كه بايد انسولين كمتري هم مصرف كنند و اين كار موجب افزايش قند خون در آنها مي‌شود.

افراد مبتلا به ديابت كه انسولين تزريق مي‌كنند براي تغيير دوز داروي ديابت بايد با متخصص غدد تماس بگيرند با توجه به نوع تغذيه و داروهاي مخصوص سرما خوردگي، ميزان انسولين خود را زيرنظر پزشك تغيير دهند.

همچنين مصرف برخي داروهاي سرماخوردگي موجب افزايش قند خون مي‌شود بنابراين مبتلايان به ديابت كه براي درمان سرماخوردگي به مراكز درماني مراجعه مي‌كنند بايد پزشك را از بيماري ديابت خود آگاه سازند

گردآوری و انتشار : پایگاه تخصصی دیابت ایران

توسط : diabeti  در تاریخ : 21-07-1396, 21:17   بازدیدها : 7626   
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .