ورود به سایت   عضویت
ورود به سایت

» » تشکیل بزرگترین حلقه انسانی جهان

تشکیل بزرگترین حلقه انسانی جهان

 

 


دکتر مهدی گلمکانی، مدیرکل سلامت شهرداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار همشهری اظهار داشت: از آنجایی که حفظ و ارتقای سلامت شهروندان تهرانی یکی ازاساسی‌ترین دغدغه‌های مدیریت شهری است و با توجه به رشد روزافزون بیماری‌های غیرواگیر و نظر به اینکه 23 آبان‌ماه همه‌ساله به‌عنوان روز جهانی دیابت نامگذاری شده است (20 الی 26 آبان‌ماه، هفته ملی دیابت) اداره کل سلامت با هدف فرهنگسازی‌ و اطلاع‌رسانی درخصوص پیشگیری از بیماری دیابت برنامه‌های گوناگونی را پیش‌بینی کرده است که از جمله این برنامه‌ها می‌توان به برگزاری بیش از 380 کارگاه آموزشی، همزمان با هفته ملی دیابت در سطح شهر تهران (شامل خانه‌های سلامت، مساجد، خانه‌های اسباب بازی و مدارس) اشاره کرد.
وی از برپایی نمایشگاه و ایستگاه‌های سلامت و مسابقه‌های مختلف با موضوع دیابت همزمان با هفته ملی دیابت در سطح شهر به‌عنوان دیگر برنامه‌های این اداره کل در هفته جاری نام برد. به گفته دکتر گلمکانی، برگزاری مسابقات پیاده‌روی همزمان با هفته ملی دیابت در سطح شهر تهران، هماهنگی جهت نورافشانی در برج میلاد همزمان با روز جهانی دیابت با نور آبی و استقرار 1000 ایستگاه تست قندخون، در تاریخ 23 آبان، در سطح شهر (شامل تمامی خانه‌های سلامت و برخی از میادین میوه و تره‌بار) از دیگر برنامه‌های مرتبط با هفته دیابت در تهران است.
مدیرکل سلامت شهرداری تهران، اضافه کرد: همچنین مراسم نمادین تشکیل بزرگترین حلقه انسانی با حضور اعضای کانون‌های پیشگیری از دیابت محلات شهر تهران (حلقه آبی رنگ) در تاریخ 22 آبان ماه از ساعت 9 الی 11، در محل بوستان ولایت - درصورت مساعد بودن شرایط جوی- از دیگر برنامه‌هایی است که در این هفته از سوی شهرداری تهران اجرا می‌شود. مرض قند یا دیابت شیرین یک اختلال سوخت و‌سازی‌ در بدن است. بدین صورت که سرعت و توانایی بدن در استفاده و سوخت و ساز کامل قندها کاهش می‌یابد. از این‌رو قند خون افزایش می‌یابد.‌ از هر ۲۰ ایرانی یک نفر به دیابت مبتلاست ‌.گردآوری و انتشار : پایگاه تخصصی دیابت ایران

توسط : diabeti  در تاریخ : 4-10-1390, 11:02   بازدیدها : 11689   
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
نظرات