ورود به سایت   عضویت
ورود به سایت

» » » افراد دیابتی در خطر سکته قلبی هستند

افراد دیابتی در خطر سکته قلبی هستند

 
تزریق انسولین بتدریج بروی استر داخلی سرخرگ ها اثر می کند و آنها را از بین می برد علاوه بر انسولین ، قند خون بالا سبب آسیب به مویرگهای خونی و اعصاب انتهایی می گردد.این موضوع سبب پائین آمدن کیفیت زندگی  افراد دیابتی می شود. علوم جدید طب گیاهی بزودی موفق به درمان دیابت خواهد شد.
هنگامیکه سلامت غشاء سلولهای بدن به علت کاهش مواد غذایی و معدنی به خطر می افتد. غشاء سلولی توان تشخیص انسولین را از دست می دهد، این موضوع سبب تولید انسولین بیشتر در بیماران مبتلا به دیابت نوع Π می گردد. غشاهای سلولی سالم توانایی تشخیص مقادیر بسیار کم انسولین را داشته و بدین ترتیب گلوکز از خون به سلولها وارد می شود. زمانیکه غشاء سلول به علت کمبود مواد غذایی بیمار می شود و از سوی دیگر سلولهای بتا پانکراس، انسولین بیشتری تولید می کنند، ( انسولین هورمونی است که از پانکراس ترشح شده و گلوکزرا از خون به سلولها تحویل می دهد) مقاومت به انسولین در غشاهای سلولی منجر به پری دیابت(Prediabetes )  و دیابت نوع  Π می شود، افزایش ترشح انسولین به میزان بالا بمدت طولانی سبب ضعیف شدن سلولهای  بتا در پانکراس می شود و نهایتاً سبب ظهور دیابت نوع 1 می گردد.
براساس تحقیقات اخیر، چنانچه محیط پیرامون سلول را با تغذیه مناسب بطور صحیح،  مراقبت کنیم این سلولها قادر به ترمیم خود می گردند.
ژنتیک به طور مستقیم با دیابت نوع 1 و 2 ارتباط ندارد ژنها درواقع بوسیله رسپتورهای سطح غشاء سلول (پروتئین ها) کنترل می شوند سلامت این رسپتورها به میکرونوترنینهای ویژه ای (Vitamin ) و عناصر کمیاب بستگی دارد. در حقیقت با خوردن عناصر معدنی و ویتامین های لازم از خوردن داروهای مضر و شیمیایی برای درمان دیابت بی نیازمی شویم.گردآوری و انتشار : پایگاه تخصصی دیابت ایران

توسط : diabeti  در تاریخ : 19-06-1393, 18:54   بازدیدها : 4116   
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .