ورود به سایت   عضویت
ورود به سایت

» » » کوکتل سیب و توت فرنگی ویژه دیابتی ها

کوکتل سیب و توت فرنگی ویژه دیابتی ها

 سيب متوسط: 1 عدد
توت فرنگي متوسط: 12 عدد
شير کم چربي: 1 ليوان
شکر رژيمي (آسپارتام) :2 قاشق غذاخوري
خامه (در صورت تمايل براي تزيين):2 قاشق مربا خوري

ارزش غذايي براي هر نفر :
انرژي: 144 کالري
پروتئين: 4 گرم
کربوهيدرات: 23 گرم
چربي: 4 گرم
در اين مقاله دستور تهية يک ميان وعده براي افراد ديابتي آورده شده است که در آن از دو گروه غذايي ميوه ها و لبنيات استفاده شده است . اين ميان وعده به دليل داشتن توت فرنگي و سيب به عنوان يکي از منابع غني فيبر که شاخص گليسيمي متوسطي نيز دارد ، قند خون را به آرامي بالا مي برد.
توت فرنگي علي رغم داشتن طعم شيرين ، در گروه ميوه هاي با قند نسبتاً پائين قرار دارد.هر 12 توت فرنگي متوسط به اندازة يک عدد سيب متوسط قند دارد که در بحث تغذيه در اصطلاح به آن يک واحد ميوه گفته مي شود . با آموزش در زمينة ديابت شما مي آموزيد که با وجود کنترل خوب قند خون ، برنامه غذايي منعطف و کاملي داشته باشد.
دربارة قند و شکرهاي رژيمي ، دقت داشته باشيد که اگر آنها را در مايعات سرد مي ريزيد ، از آسپارتام استفاده کنيد . اگر در مايعات گرم مي ريزيد ، حتماً بايد از ترکيبي استفاده کنيد که حاوي آسسولفام يا ترکيبي از آسسولفام و آسپارتام باشد . در بين اين قندها از ساخارين به علت مضرات آن ، که در تحقيقات اخير به اثبات رسيده ، کمتر استفاده کنيد . اين مواد باعث بالا رفتن قند خون و چاقي نمي شوند.
گر چه مصرف زياد چربي (خامه) براي افراد ديابتي باعث چاقي و افزايش چربي خون مي شود ، ولي در صورت نداشتن اضافه وزن و مناسب بودن چربي خون ، مي توانيد مقدار خامة ذکر شده را براي تزيين استفاده کنيد.

طرز تهيه :
سيب ، شکر رژيمي و شير را در مخلوط کن بريزيد و له کنيد.
سپس توت فرنگي را به آن اضافه کنيد و حدود 15 ثانيه همراه با بقية مواد آن را مخلوط کنيد ؛ به شکلي که توت فرنگي ها کاملاً له نشود.گردآوری و انتشار : پایگاه تخصصی دیابت ایران

توسط : diabeti  در تاریخ : 15-02-1392, 22:19   بازدیدها : 10412   
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .