ورود به سایت   عضویت
ورود به سایت

» » » فلفل تند از دیابت جلوگیری می کند

فلفل تند از دیابت جلوگیری می کند

فلفل تند از دیابت جلوگیری می کند

پژوهشگران اعلام كردند: فلفل تند در پیشگیری از بروز دیابت موثر است.یك پژوهشگر هندی در مطالعات خود دریافته است كه فلفل تند در پیشگیری از دیابت و بیماری های قلبی عروقی كه مهم ترین عوامل مرگ و میر در كشورهای رو به توسعه هستند، مفید و موثر است.
كران آهوجا، محقق دانشكده تحقیقات علوم حیات بشر در دانشگاه تاسمانی، درباره یافته جدید خود متذكر شد: این احتمال وجود دارد كه روزی فلفل جایگزین آسپیرین شود و یا با آسپی
رین به عنوان دارویی برای پیشگیری و درمان بیماری های قلبی - عروقی تركیب شود.
وی افزود: آسپیرین به تنهایی عوارض جانبی نامطلوب و مضری دارد كه باعث خونریزی معده در بیماران مصرف كننده می ‌شود.
این محقق به همراه تیم پژوهشی دانشگاهی خود، روی فعالیت بیولوژیكی دو ماده فعال در فلفل به نام‌های "كاپسایسین" و "دی هیدروكاپسیایسین" مطالعه و آزمایش كردند.
این آزمایشات نشان داد كه مواد شیمیایی كاپسایسینوئید علاوه بر این که قابلیت پایین آوردن قند خون و سطح انسولین، كاهش تشكیل چربی‌ ها در دیواره‌ های سرخرگی و جلوگیری از تشكیل لخته‌ های خونی را دارند، برخی از عوارض جانبی داروهای رایج و قدیمی را نیز ندارند.
به گفته محققان، بیماری های قلبی عروقی در عصر حاضر بار قابل ملاحظه‌ای را بر جمعیت جهان و نظام ‌های خدمات بهداشتی دنیا تحمیل می ‌كند و همین عامل متخصصان را بر آن داشته تا شیوه‌ های نوین و كارآمد برای پیشگیری را جستجو كنند.گردآوری و انتشار : پایگاه تخصصی دیابت ایران

توسط : diabet  در تاریخ : 13-03-1393, 09:59   بازدیدها : 12069   
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .