ورود به سایت   عضویت
ورود به سایت

» » » خواص سیر و بهبود دیابت

خواص سیر و بهبود دیابت

سیر خواص شگفت انگیزی در پیشگیری از بروز "کاردیومیوپاتی” در افراد دیابتی دار."وی ون کو ” و همکارانش می گویند مبتلایان به دیابت، دستکم دو برابر دیگران در معرض مرگ ناشی از بیماری قلبی هستند .

بیماری قلبی عامل مرگ 80 درصد از مبتلایان به دیابت است.یکی از خطرناک ترین بیماری های قلبی برای افراد دیابتی "کاردیومیوپاتی” است.این بیماری موجب التهاب و تضعیف بافت عضله قلب می شود. کاردیو میوپاتی یک بیماری عضله قلب است. نام آن از ریشه کاردیو به معنی قلب، میو به معنی ماهیچه و پاتی به معنی بیماری است.علت های شناخته شده کاردیو میوپاتی زیاد هستند، و شامل بیماری عروق قلب و دریچه ای قلب می شود.نتایج این تحقیقات حاکی از آن است که سیر می تواند به کنترل میزان زیاد و غیرطبیعی قندخون در افراد دیابتی کمک کند .

آنها با آنجام آزمایش هایی بر روی موش ها دریافتند آن دسته از موشهایی که روغن سیر دریافت کرده بودند تغییرات مفیدی در ارتباط با محافظت در برابر آسیب قلبی تجربه کردند.

این تغییرات ظاهرا با خواص آنتی اکسیدانی روغن سیر مرتبط است. دانشمندان بیش از 20 ماده را در روغن سیر کشف کردند می تواند در این اثر نقش داشه باشند.

به گفته دانشمندان در مجموع روغن سیر قابلیت چشمگیری در محافظت قلب در برابر کاردیومیوپاتی مرتبط با دیابت دارد. نتایج تحقیقات در نشریه acs شیمی غذا و کشاورزی منتشر شده است.

 گردآوری و انتشار : پایگاه تخصصی دیابت ایران

توسط : diabet  در تاریخ : 18-02-1393, 09:49   بازدیدها : 26733   
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .