ورود به سایت   عضویت
ورود به سایت

» » » مصرف صبحانه برای دانش آموزان مبتلا به دیابت ضروری است

مصرف صبحانه برای دانش آموزان مبتلا به دیابت ضروری است

مصرف صبحانه برای دانش آموزان مبتلا به دیابت ضروری است

 

بدلیل افزایش فعالیت جسمانی احتمال بروز هیپوگلیسمی (بیهوشی ناشی از كاشی شدید قند خون) در دانش آموزان مبتلا به دیابت همراه با بازگشایی مدارس افزایش می یابد بنابراین مصرف صبحانه و میان وعده برای آنها ضروری است.              
اسدالله رجب رئیس انجمن دیابت ایران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: والدین و مسئولان مدارس و دانش آموزان مبتلابه دیابت باید همراه با بازگشایی مدارس نسبت به كنترل قند خون این دانش آموزان توجه بیشتری داشته باشند.
وی ادامه داد: این دانش آموزان بدلیل افزایش فعالیت جسمانی در مدارس و كاهش مصرف مواد غذایی و خستگی ناشی از نشستن طولانی مدت بیشتر از سایر اوقات به هیپوگلسیمی (بیهوشی ناشی از كاهش شدید قند خون) دچار می شوند.
رجب خاطر نشان كرد: برای پیشگیری از بروز هیپوگلسیمی در دانش آموزان مبتلا به دیابت باید به طور حتمی از صحبانه كامل استفاده كرده و مقداری مواد غذایی مناسب برای این بیماران از جمله نان و غلات و میوه و مواد حاوی قند زود جذب همراه داشته و به عنوان میان وعده مصرف كنند.
همچنین مسئولان مدرسه به خصوص معلم ورزش باید از بیماری دانش آموز مطلع بوده و از اقدامات لازم هنگام بروز هیپوگلسیمی در آنها و علایم آن آگاه باشند.

 گردآوری و انتشار : پایگاه تخصصی دیابت ایران

توسط : diabeti  در تاریخ : 20-12-1390, 13:38   بازدیدها : 9007   
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .