ورود به سایت   عضویت
ورود به سایت

» » 50 درصد زنان دارای دیابت بارداری در معرض خطر ابتلا به دیابت نوع 2

50 درصد زنان دارای دیابت بارداری در معرض خطر ابتلا به دیابت نوع 2

 

 


به گزارش سرویس علمی فناوری جام نیوز به نقل از ایرنا دیابت بارداری در دوران بارداری ظاهر و تشخیص داده می‌شود و یک عارضه در حال رشد در سطح جهان و یکی از شایع‌ترین عوارض دوران بارداری است.
وی خاطرنشان کرد : براساس آخرین نتایج تحقیقات بین‌المللی، میزان شیوع دیابت بارداری از زیر یک درصد تا 20 درصد گزارش شده است .
رجب خاطر نشان کرد :در کشورهای فاقد ”برنامه ملی بیماریابی"، دیابت بارداری غالبا بدون تشخیص و درمان باقی می‌ماند و این امر سبب بروز عوارض ناگوار حاد و دیررس برای مادر و فرزند می‌‌شود.
رییس انجمن دیابت ایران اظهار داشت : نتایج تحقیقات مختلف نشان می دهد فرزندان مادرانی که دیابت آنها در دوران بارداری به طور مطلوب درمان نشده است، در دوران بلوغ و بزرگسالی دچار چاقی ، اختلالات گلوکزی و یا مبتلا به دیابت می‌شوند.
وی خاطرنشان کرد :اگر چه بعد از زایمان، دیابت از بین می‌رود اما ممکن است در بارداری بعدی دوباره ظاهر شود .
رجب افزود: دیابت با توجه به علم امروز عارضه‌ای است که کاملا رفع نمی‌شود و تا آخر عمر، همراه فرد دیابتی باقی می ماند اما می‌توان با همکاری پزشک و آموزش فرد دیابتی آن را کنترل کرد.
به گفته وی دیابت درعده‌ای ازمبتلایان به بعضی از بیماری‌ها (مثل مبتلایان به تالاسمی، بیماری‌های مربوط به پانکراس وبیماری‌های غدد درون‌ریز) نیز بروز می‌کند.
رییس انجمن دیابت خاطرنشان کرد : بی تحرکی ناشی از الگوی جدید زندگی شهر نشینی ، نقش بسزایی در افزایش شیوع دیابت نوع 2 دارد از این رو ضروری است مردان و زنان فعالیت های فیزیکی مناسب به همراه تمرینات منظم ورزشی را انجام دهند . فعالیت های فیزیکی اثر مطلوبی در کنترل قند خون در افراد دیابتی دارد .گردآوری و انتشار : پایگاه تخصصی دیابت ایران

توسط : diabeti  در تاریخ : 3-05-1396, 15:53   بازدیدها : 12119   
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .