ورود به سایت   عضویت
ورود به سایت

غذای مخصوص دیابتی

بر خلاف عقیده عموم ،خرید یا تهیه غذاهای مخصوص بیماران دیابتی لازم و ضروری نیست.بیمار دیابتی می تواند و می بایستی از انواع غذاهایی که سایر اعضاء خانواده استفاده می کنند مصرف نماید.البته قند و شکر و تمام مواد غذایی تهیه شده با آنها مستثنی است.

تاثیر عسل خالص و دارچین در کاهش وزن و بیماری دیابت

 چای حاوی عسل و دارچین را می توان در کمک به درمان چاقی استفاده نمود حال آنکه می دانیم ترکیبات طبیعی دیگری نیز در این زمینه وجود دارد و میان آن چای عسل و دارچین دلپذیرتر است. تذکر: توجه داشته باشید عسل را با چای ولرم شده مخلوط و مصرف نمایید.

بهترین نان برای دیابتی ها

برای یافتن پاسخ این پرسش و پرسش‌هایی از این قبیل در خصوص رژیم‌ غذایی بیماران دیابتی، گفتگویی با دکتر علیرضا استقامتی، فوق‌تخصص غدد و متابولیسم انجام داده‌ایم.  

خوراک مرغ با آب سیب مناسب دیابتی ها

 روش تهیه 1 - روغن را داخل یک ماهیتابه ی بزرگ، حرارت دهید.2 – مرغ را به تکه های کوچک تقسیم کنید و آن را داخل ماهیتابه بریزید تا اندکی سرخ شوند.سپس تکه های مرغ را از ماهیتابه خارج کنید.

غذاهای مخصوص بیماران دیابتی

  برخلاف عقیده عموم ،خرید یا تهیه غذاهای مخصوص بیماران دیابتی لازم و ضروری نیست.بیمار دیابتی می تواند و می بایستی از انواع غذاهایی که سایر اعضاء خانواده استفاده می کنند مصرف نماید.

غذای مناسب برای دیابتی ها

غذای مناسب برای دیابتی ها . سبزیجات، كم كالری و غنی از فیبر هستند، بنابراین باعث پر كردن حجم زیادی از معده و احساس سیری می شوند. هرچقدر بشقاب غذا دارای سبزیجات بیشتری باشد بدین معناست كه كالری و چربی های اشباعی كمتری (كه باعث افزایش بالا رفتن قند خون و مقاومت انسولین می شوند) مصرف می كنید.

خوراک مرغ مخصوص بیماران دیابتی

مواد لازم: آرد یک چهارم فنجان - سینه مرغ ( فاقد پوست و استخوان ) دو تکه - روغن زیتون یک قاشق غذاخوری

کوکتل سیب و توت فرنگی ویژه دیابتی ها

در اين مقاله دستور تهية يک ميان وعده براي افراد ديابتي آورده شده است که در آن از دو گروه غذايي ميوه ها و لبنيات استفاده شده است . اين ميان وعده به دليل داشتن توت فرنگي و سيب به عنوان يکي از منابع غني فيبر که شاخص گليسيمي متوسطي نيز دارد ، قند خون را به آرامي بالا مي برد.

سالاد تن ماهی ویژه دیابتی ها

    موادموردنياز: تن ماهي-پيازچه نگيني خردشده-فلفل دلمه اي نگيني-هويچ پخته شده نگيني- جعفري خرد شده –روغن زيتون-آب نارنج يا ليموترش تازه-خيارشور نگيني شده

الویه مخصوص دیابتی ها

    موادموردنياز: مرغ پخته شده نخودسبز- 1عدد سيب زميني- تخم مرغ – خيارشور- هويچ پخته- سس مايونز

پیتزا مخصوص افراد دیابتی

  موادموردنياز:فيله مرغ زده شده –فلفل سبز- گوجه فرنگي- پنيرپيتزا- كمي كالباس وسوسيس  

سوپ دال

655895 0 30-01-1392, 22:13
موادمورد نياز:دال عدس- آب مرغ يا گوشت- پياز داغ وسير داغ – زردچوبه وادويه كاري

چاينيز

  هويچ خلال شده- لوبيا سبز-قارچ نگيني- گوجه فرنگي- نخودفرنگي- فلفل سبز- مرغ خردشده بدون استخوان- پيازداغ- زردچوبه وزعفران- كمي نودل-روغن سبوس برنج  

رژیم غذایی دیابت نوع دو

دیابت و بیماری های متابولیک ناشی از چاقی به دلیل شیوع روزافزون چاقی در کشور ما و نیز سایر کشورها در طی سال های اخیر شیوع پیشرونده ای داشته است، طوری که باعث شده همه ی ما کم و بیش در بین آشنایان و اقوام خود مبتلایان به این بیماری مزمن را داشته باشیم.

راهنماي تغذيه کودکان ديابتي

 اگر شما هم فرزندي داريد که مبتلا به ديابت است حتما با وسواس بيشتري مطالب مربوط به ديابت را در اين صفحه پيگيري مي‌کنيد و بهتر از هرکسي مي‌دانيد که تغذيه چقدر در کنترل بيماري فرزندتان موثر است.